SZUKAJ FIRMY

Branża:
Nazwa:
Adres:
Miasto:
Województwo:
Słowa kluczowe:
Sortuj:
Dodaj swoją firmę
do katalogu firm

 Aktualności 

Dlaczego warto inwestować w dom drewniany?

Budowa domu w technologii drewnianej nie tylko ma wymiar ekonomiczny, bo po 8 tygodniach od rozpoczęcia inwestycji możemy w domu zamieszkać, bo zastosowanie surowca naturalnego sprawia ze nasz dom w użytkowaniu jest „oszczędny”.

Dom drewniany to przede wszystkim zdrowy styl życia. To zielone, ekologiczne miejsce naszego codziennego bytowania. Budownictwo to sektor, który zużywa najwięcej różnorodnych surowców. Drewno jest jednym z odnawialnych surowców, które tworzy szczególny mikroklimat, dzięki czemu żyjemy dłużej i ochraniamy środowisko. Technologią zieloną możemy śmiało nazwać budownictwo drewniane.

To, co gwarantuje drewno to równowaga, harmonia i ciepło. Drewno jako surowiec jest niezmiernie łatwe w obróbce, zapewnia doskonałą izolację termiczną jest też odporne na działanie wielu czynników chemicznych. Szczególną właściwością drewna jest łamanie wzdłuż włókien, co daje umożliwia stosowanie metalowych łączników, gwoździ czy wkrętów. Wówczas nie jesteśmy zmuszeni do stosowania tzw. przerw technologicznych na osuszenie ścian czy na kolejne warstwy ocieplenia. Dom drewniany oddycha sprawiając jednocześnie, że ściany i dach izolują ciepło.

Niewielka gramatura budynku powoduje, że tańsze jest wznoszenie fundamentów. Jeśli posadowienie fundamentów nastąpi przez nadejściem mrozów wówczas możemy kontynuować budowę zimą. Dom drewniany nie wymaga żadnych dodatkowych mokrych prac.

Nośność konstrukcji domu drewnianego pozwala też na łatwiejsze przeprowadzenie prac remontowych, modernizacyjnych czy rozbudowy budynku. Zastosowanie technologii drewnianych przy budowie domu daje możliwość na zwiększenie powierzchni użytkowej budynku ze względu na cieńsze ściany wewnętrzne, w stosunku do technologii murowanych.

Wybór technologii drewnianej oprócz tego, że zapewnia zdrowy styl życia, komfort to jest naszym osobistym aktem walki o ochronę środowiska, z postępującym globalnym ociepleniem klimatycznym. „Domowa” ekologia może stać się skuteczną bronią do zmniejszenia stężenia dwutlenku węgla w atmosferze.
– konstatuje Paweł Szczepanek, kierownik Działu Doradztwa Inwestycyjnego z firmy projektowej ARCHETON Sp. z o.o. – Żyjąc w zgodzie z naturą, chroniąc otoczenie, chronimy również nasze gniazdo rodzinne, a przede wszystkim chronimy nasze dzieci przed chorobami cywilizacyjnymi takimi jak alergie czy astma.
 
 
Data wprowadzenia: 2009-03-19; Źródło: informacja prasowa www.archeton.pl

Komentarze:

Twój Nick:
Treść komentarza:
Pozostało znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

SZUKAJ OGŁOSZEŃ

Podkategoria:
Rodzaj
Powierzchnia: od do
Liczba pokoi: od od
Cena: od do
Sortuj:

Dodaj bezpłatne
ogłoszenie

Polecamy firmy budowlane

Polecamy biura projektowe

Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem