SZUKAJ FIRMY

Branża:
Nazwa:
Adres:
Miasto:
Województwo:
Słowa kluczowe:
Sortuj:
Dodaj swoją firmę
do katalogu firm

 Aktualności 

Dyskusja o zmianach w prawie budowlanym w WSPiA

Dyskusja o zmianach w prawie budowlanym w WSPiA
W najbliższy piątek 25.05 w Wyższej Szkole Prawa i Administracji odbędzie się kolejne posiedzenie Podkarpackiego Forum Myśli Administracyjnej.

Do dyskusji zapraszamy osoby zainteresowany tematyką planowanych zmian w prawie budowlanym. Posiedzenie Forum odbędzie się w piątek 25 maja 2012 r. o godz. 14:00, w sali konferencyjnej Zamiejscowego Wydziału Prawa i Administracji w Rzeszowie, przy ul. Cegielnianej 14.

Piątkowe Podkarpackie Forum Myśli Administracyjnej jest odpowiedzią na duże zainteresowanie problematyką zmian w prawie budowlanym. Jest to kontynuacja dyskusji, która rozpoczęła się w kwietniu w Wyższej Szkole Prawa i Administracji podczas konsultacji w sprawie założeń do projektu nowego prawa budowlanego. Wtedy w dyskusji uczestniczyło ponad 100 przedstawicieli samorządów oraz instytucji budowlanych z województwa podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.

Zmiany ważne dla obywateli
 
Podczas konsultacji w Wyższej Szkole Prawa i Administracji po raz pierwszy zaprezentowano założenia do projektu nowego prawa budowlanego. Głównym celem przygotowywanych zmian jest zmniejszenie biurokracji i ułatwienie załatwiania formalności budowlanych. Wśród założeń do ustawy Kodeks budowlany znalazły się np. propozycje zmniejszenia z 378 do 100 liczby powiatowych inspektoratów nadzoru budowlanego. Projekt zakłada również, że większość inwestycji miałaby kończyć się jedynie zawiadomieniem do nadzoru budowlanego, a wiele inwestycji będzie można rozpocząć bez pozwolenia. Potrzebne będzie jedynie zgłoszenie u starosty.

Forum
 
Podkarpackie Forum Myśli Administracyjnej powstało z inicjatywy WSPiA w czasie ubiegłorocznego spotkania Kierowników Katedr Prawa Administracyjnego z całej Polski. Ma być płaszczyzną dyskusji i wymiany poglądów w zakresie problematyki administracji publicznej. Forum prowadzone jest w formie konwersatoriów. Poświęcone będzie ważnym i aktualnym (teoretycznym i praktycznym) aspektom funkcjonowania administracji państwowej i samorządowej. Do udziału w Podkarpackim Forum Myśli Administracyjnej zapraszani są m.in. przedstawiciele administracji publicznej i samorządowej z Podkarpacia.

 
 
Data wprowadzenia: 2012-05-24; Źródło: Informacja prasowa

Komentarze:

~monk
(2012-08-05 08:28)
No chyba, że ten twór zostanie wchłonięty przez którąkolwiek
państwową i będzie kolejna zmiana nazwy dla studentów np. na wydział UW albo PRZ czy tym podobne. Ewentualnie zamiejscowy wydział uniersytetu lubelsiego z którym ta uczelnia ma jakieś powiązania. Tak to się skończy albo zupełnie zniknie z rynku i będzie tam coś innego. Choć pierwsze rozwiązanie wydaje się bardziej prawdopodobne.
~on
(2012-06-20 16:59)
WSPiA w Rzeszowie to sztuczny twór, który się szybko
przekręci ja przyjdzie niż demograficzny. Nawet te salonowe gmachy i fontanna nie pomogą
~miko
(2012-05-30 11:33)
ale była burza mózgów :)
ale była burza mózgów :)
Twój Nick:
Treść komentarza:
Pozostało znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

SZUKAJ OGŁOSZEŃ

Podkategoria:
Rodzaj
Powierzchnia: od do
Liczba pokoi: od od
Cena: od do
Sortuj:

Dodaj bezpłatne
ogłoszenie

Polecamy agencje nieruchomości

Polecamy biura projektowe

Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem