SZUKAJ FIRMY

Branża:
Nazwa:
Adres:
Miasto:
Województwo:
Słowa kluczowe:
Sortuj:
Dodaj swoją firmę
do katalogu firm

 Aktualności 

Jak dbać o okna z PCV

Specjaliści radzą..

Okna wykonane z PCV słusznie są uznawane za najbardziej trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Mimo to, warto zadbać, by służyły nam jak najdłużej i pamiętać o ich prawidłowej konserwacji. Przy właściwym traktowaniu okna PCV nawet po wielu latach użytkowania będą wyglądały jak nowe.

Okna renomowanych marek wykonywane są z najwyższej jakości PCV, spełniającego wszystkie, najbardziej nawet restrykcyjne standardy. Dzięki temu mamy pewność, że okna w trakcie użytkowania nie będą się odkształcały, a działanie promieni UV nie spowoduje zmiany koloru profilu. Jeżeli dodamy do tego prawidłową konserwację (w praktyce sprowadza się ona do mycia w czasie porządków), wydatek poniesiony na zakup okien będzie owocował przez wiele lat. Jak zatem prawidłowo dbać o okna i ich poszczególne elementy?

Bardzo ważne jest zastosowanie odpowiednich środków czyszczących. Bezwzględnie należy unikać wszelkich inwazyjnych płynów, szczególnie zawierających środki ścierne lub rozpuszczalniki. Ich użycie mogłoby bowiem doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń ramy okiennej - zarysowań lub przebarwień.

Szyby jak kryształ

Przez czyste szyby świat wygląda piękniej. To prawda, że ich mycie nie należy do ulubionych zajęć domowników, ale efekt pracy jest wart wysiłku. Na szczęście okna z szybami zespolonymi nie nastręczają tyle kłopotu, co stare okna drewniane, a płyny do mycia szyb, dostępne obecnie w sklepach, są bardzo skuteczne i nie pozostawiają smug. W przypadku mycia okien bardzo ważny jest nie tylko wybór płynu (koniecznie specjalnie przeznaczonego do mycia szyb), ale także szmatki.

W tym wypadku unikamy materiałów sztywnych, ze szwami - takich, które mogłyby zarysować powierzchnię. Najlepiej sprawdzi się ircha lub miękki papierowy ręcznik kuchenny. W żadnym wypadku nie używamy zgniecionej gazety! Sztywny papier może rysować powierzchnię, a zamiast umyć szybę, najprawdopodobniej rozsmarujemy na niej farbę drukarską. Jeśli okno jest bardzo brudne, to warto najpierw umyć je na mokro - wodą z niewielkim dodatkiem płynu do mycia naczyń, a dopiero później suchą szmatką i płynem do szyb.

Okucia i uszczelki

Nie wszyscy wiedzą, że aby zapewnić sobie bezawaryjne użytkowanie okien, raz do roku należy smarować i w razie potrzeby regulować okucia. Przegląd zaczynamy od sprawdzenia, czy żaden element metalowy konstrukcji okna nie jest obluzowany lub zużyty. Wszystkie części ruchome wymagają nasmarowania lub naoliwienia.

Do konserwacji używamy środków, które w żaden sposób nie wpływają na powłoki antykorozyjne okuć. Jeśli zauważymy, że okno nie domyka się idealnie lub nieco się obniżyło, regulujemy poziom i docisk ramy śrubami przy zawiasach. Konserwacji wymagają także uszczelki. Polega ona na naniesieniu na ich powierzchnię odpowiedniego środka zabezpieczającego przed czynnikami atmosferycznymi i zapobiegającego przymarzaniu uszczelek do profili w okresie zimowym. Najlepiej nadają się do tego specjalne preparaty oparte na żywicach silikonowych.

łap.

źródło: Super Nowości
Data wprowadzenia: 2008-09-12;

SZUKAJ OGŁOSZEŃ

Podkategoria:
Rodzaj
Powierzchnia: od do
Liczba pokoi: od od
Cena: od do
Sortuj:

Dodaj bezpłatne
ogłoszenie

Polecamy agencje nieruchomości

Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem