SZUKAJ FIRMY

Branża:
Nazwa:
Adres:
Miasto:
Województwo:
Słowa kluczowe:
Sortuj:
Dodaj swoją firmę
do katalogu firm

 Aktualności 

Jak odpowiednio dbać o elewację?

Jak odpowiednio dbać o elewację?
[artykuł sponsorowany]

Chcąc jak najdłużej cieszyć się piękną i czystą elewacją już w chwili zakupu należy wziąć pod uwagę np. usytuowanie budynku i wybrać odpowiedni system ocieplenia , który pozwoli utrzymać go w zadowalającym stanie przez długi okres czasu. Bardzo ważnym elementem dbania o trwałość, a także estetykę wykonanego systemu jest jego konserwacja i niedopuszczenie do powstania trwałych zabrudzeń, na których mogą rozwijać się mikroorganizmy. Należy zadbać również o to, aby nie doszło do powstania mechanicznych uszkodzeń, które również wpływają na trwałość, a co za tym idzie estetyczny wygląd wykonanej elewacji.


Jedną z najczęściej spotykanych przyczyn nieestetycznego wyglądu elewacji jest tzw. korozja biologiczna, która jest widoczna na zewnątrz, jej rozwój bardzo często rozpoczyna się na zabrudzeniach .Firma Greinplast jako producent chemii budowlanej w standardzie do wszystkich swoich farb fasadowych i tynków dodaje tzw. biocydy , które nie są niczym innym jak czynnymi związkami biologicznymi uniemożliwiającymi rozwój alg i grzybów.

Kolejnym ważnym czynnikiem mającym wpływ na wygląd elewacji jest wybór odpowiedniego systemu .Klienci często pomijają ten fakt, a przecież umiejscowienie budynku (np. w okolicy dużego zakładu przemysłowego , czy drogi szybkiego ruchu) będzie miało w przyszłości wpływ na jej wygląd. Dlatego tez elewacje na budynkach położonych w miejscach narażonych na duże zabrudzenia powinny być zaprojektowane i wykonane z materiałów, mówiąc obrazowo- nie przyciągających kurzu i brudu, posiadających niską nasiąkliwość, oraz wysoki kąt zwilżania. Należy zaznaczyć, że wszystkie te parametry mają wpływ na utrzymanie elewacji w czystości. W naszej ofercie, która posiada te parametry na najwyższym poziomie to wyroby silikonowe zarówno farby jak i tynki. Przy zastosowaniu produktów z tej linii nie ma konieczności dodatkowego zabezpieczania elewacji.

Wybieramy impregnat

Obecnie elewacje wykańczane są coraz szersza gamą produktów poczynając od różnego rodzaju kamieni elewacyjnych, piaskowców, płytek elewacyjnych, drewna i innych. Impregnat ma za zadanie ochronę, zabezpieczenie i maksymalne wydłużenie zachowania pierwotnego stanu użytego produktu.

Kamień mimo tego ,że jest bardzo trwałym materiałem elewacyjnym również wymaga zastosowania impregnatu. Piaskowiec ze swej natury jest materiałem bardziej podatnym na działanie czynników zewnętrznych niż np. twardy kamień. Zastosowanie odpowiedniego impregnatu w znaczący sposób przyczynia się do zmniejszenia nasiąkliwości, podobnie rzecz ma się z płytkami elewacyjnymi, a co za tym idzie podatność na zabrudzenia będzie znacznie ograniczona .

Przed przystąpieniem do impregnacji należy pamiętać o wykonaniu próby na danym materiale, gdyż impregnaty maja tendencję do wysycania koloru. Dlatego stosując je należy ściśle trzymać się instrukcji zastosowania z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

Okładziny wykonane na styropianie należy impregnować preparatem hydrofobizującym wodnym Greinplast HW , w przypadku styropianu nie ma ryzyka rozpuszczenia materiału jakim jest styropian.

Wszelkiego rodzaju powierzchnie takie jak płytki klinkierowe czy kostka brukowa powinno się zabezpieczyć impregnatem hydrofobizującym rozpuszczalnikowym Greinplast HR.

Miejsca podatne na zabrudzenia o naturze oleistej, takie jak podjazdy , posadzki garażowe można zaimpregnować preparatem oleofobowym Greinplast OW, który ułatwia usuwanie plam z olejów, smarów i zabezpiecza powierzchnię przed ponownym zabrudzeniem.

Tynki mozaikowe, nazywane też często kwarcowymi należy poddać konserwacji impregnatem akrylowym wodnym Greinplast HA. Tynki te w swej formie są dekoracyjne i cienkowarstwowe, charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, dlatego stosuje się je zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Można je również czyścić szorując bez ryzyka uszkodzenia.

W połączeniu z odpowiednią impregnacja będą cieszyć oko przez długie lata.

Różne środki na różne zabrudzenia

Greinplast w swojej bogatej ofercie posiada również środki czyszczące zabrudzenia ,z którym spotykamy się przy różnego rodzaju pracach budowlanych. Stosując je bez większych problemów możemy usunąć farbę czy tynk z parapetów ,okien czy też zabrudzenia z kleju pozostawione na płytkach ceramicznych. Do takich zabrudzeń zwanych polimerowymi lub żywicznymi polecamy Greinplast AP, który w odpowiednim rozcieńczeniu możemy stosować do mycia elewacji.

Wszelkie zabrudzenia mineralne powstałe z cementu , tynków mineralnych, klejów usuniemy stosując preparat Greinplast AM.

Do usuwania alg z elewacji na , których widoczny jest proces biokorozji należy użyć preparatu dezynfekującego Greinplast AG.

To tylko niektóre z bogatej oferty środków do impregnacji , dezynfekcji i ochrony systemu ociepleń czy innych z, którymi spotkamy się wykonując prace remontowe czy przywracając estetykę starszym budynkom. Do zapoznania się z pełną oferta zapraszamy do skorzystania ze strony internetowej www.greinplast.pl lub o kontakt z naszym przedstawicielem handlowym.
 
 
 
Data wprowadzenia: 2011-09-03;

Komentarze:

Twój Nick:
Treść komentarza:
Pozostało znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

SZUKAJ OGŁOSZEŃ

Podkategoria:
Rodzaj
Powierzchnia: od do
Liczba pokoi: od od
Cena: od do
Sortuj:

Dodaj bezpłatne
ogłoszenie
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem