SZUKAJ FIRMY

Branża:
Nazwa:
Adres:
Miasto:
Województwo:
Słowa kluczowe:
Sortuj:
Dodaj swoją firmę
do katalogu firm

 Aktualności 

Mieszkaniowe stacje cieplne

Mieszkaniowe stacje cieplne
Przełom września i października to dla nas wszystkich czas przemyśleń nad sposobem ogrzewania naszych obecnych i przyszłych mieszkań lub domów. Będąc w naszym klimacie, jest to bardzo ważny aspekt, którego nie sposób zmarginalizować i nie zebrać się do podstawowych kalkulacji na temat kosztów ogrzewania czy podgrzania ciepłej wody użytkowej.

Zazwyczaj nie ma rozwiązania idealnego, tzw. Złotego środka, który pozwala dobrze kontrolować nasze wydatki a przy tym zaoszczędzić jeszcze coś z tej kwoty. Tym razem jednak jest inaczej. Są na naszym rynku specjalne rozwiązania, systemy które pozwolą nam lżejszym okiem spoglądać za okno w trakcie chłodniejszych dni.

Stacje mieszkaniowe są to urządzenia które pozwalają na rozdział ciepła na poszczególne pomieszczenia w budynkach wielorodzinnych oraz dają możliwość produkcji ciepłej wody użytkowej. Mieszkaniowe stacje cieplne służą również do opomiarowania ciepła oraz zimnej wody.

Takie rozwiązanie umożliwia na cieszenie się ciepłem przez cały rok a nie tylko w okresach o obniżonych temperaturach, jak to ma miejsce podczas używania innych rozwiązań. Dużym plusem jest także rozliczanie na podstawie jednego licznika ciepła oraz jednego wodomierza. Stacje te likwidują wszystkie piony centralnego ogrzewania sprowadzając to rozwiązanie mieszkaniowe tylko do jednego pionu, pozwalając na znaczne oszczędności na cyrkulacji oraz produkując w ten sposób ciepłą wodę.

System stacji mieszkaniowych może zapewnić oszczędności na poziomie 30% w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań i układów cieplnych. Ile znaczą mniejsze o prawie jedną trzecią koszty ogrzewania w przeciągu całego roku chyba nie trzeba pisać i nikogo przekonywać.

Deweloperzy coraz chętniej sięgają po technologię firmy Meibes z Leszna, gdyż jest to proste i skuteczne rozwiązanie, pozwalające w prosty sposób rozliczyć zużytą ilość ciepła oraz wodę z wodomierza. Dodatkowo współpraca z odnawialnymi źródłami energii jak np. kolektory słoneczne, wzmacnia ekologiczną pozycję mieszkań i zachęca swoich odbiorców do decyzji na takie mieszkanie.
Data wprowadzenia: 2013-09-25; Źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze:

Twój Nick:
Treść komentarza:
Pozostało znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

SZUKAJ OGŁOSZEŃ

Podkategoria:
Rodzaj
Powierzchnia: od do
Liczba pokoi: od od
Cena: od do
Sortuj:

Dodaj bezpłatne
ogłoszenie

Polecamy biura projektowe

Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem