SZUKAJ FIRMY

Branża:
Nazwa:
Adres:
Miasto:
Województwo:
Słowa kluczowe:
Sortuj:
Dodaj swoją firmę
do katalogu firm

 Aktualności 

Młodzi szukają mieszkania

Młodzi szukają mieszkania
Zakup pierwszego własnego mieszkania to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu młodych ludzi. Jest to pierwszy krok w dorosłość i oznacza też zwykle założenie rodziny. Aby pomóc młodym osobom jego wykonanie, powstał Program Mieszkanie Dla Młodych. Co musisz o nim wiedzieć?

 

 

Warunki do spełnienia

 

 

 

Aby móc ubiegać się o dofinansowanie z tytułu programu Mieszkanie Dla Młodych, trzeba być przede wszystkim osobą w wieku do 35 lat (w przypadku małżeństw liczy się wiek młodszego małżonka). Mieszkanie kupić musimy na rynku pierwotnym, a jego powierzchnia nie może przekraczać 75 m² (w przypadku domu jest to 100 m².). Jeśli starający się o dopłatę wychowują minimum trójkę dzieci, limity te wzrastają o 10 m². Zaciągnięty przez młodych ludzi kredyt musi obejmować co najmniej 50% ceny mieszkania, na okres minimum 15 lat. Aby ubiegać się o dofinansowanie nie można posiadać innego mieszkania, nawet w przeszłości. Ostatnim wymogiem jest limit ceny naszego przyszłego lokum, które zależne jest od miasta, w którym chcemy je kupić. We Wrocławiu wynosi on 4983,55 zł za metr kwadratowy.

 

 

 

Na co można liczyć?

 

 

 

Jeśli spełniamy warunki programu, warto wiedzieć, co może on nam zaoferować. Przede wszystkim - dopłata obowiązuje 50 m² powierzchni kupowanego mieszkania. Osoby samotne i małżeństwa bez dzieci mogą liczyć na 10% dopłaty do wkładu własnego, w przypadku posiadania co najmniej jednego dziecka jest to już 15%. Kolejne 5% dopłaty można zyskać, jeśli w przeciągu 5 lat od zakupu mieszkania w rodzinie urodzi się lub zostanie przysposobione trzecie lub kolejne dziecko. Dopłata ta również liczona jest według wskaźnika określonego dla konkretnej lokalizacji, o które pisaliśmy wyżej.

 

 

 

Przebieg procedury

 

 

 

Wnioski o dofinansowanie wkładu własnego można składać od stycznia 2014 do końca września 2018 roku. Składamy je razem z wnioskiem o kredyt w wybranym przez siebie banku, który przystąpił do programu. Dostarczyć musimy także dokumenty potwierdzające spełnianie przez nas wymogów programu: oświadczenie o nieposiadaniu własnego mieszkania, pisemne zobowiązanie do rozwiązania umowy najmu (jeśli mieszkamy w lokalu wynajmowanym), pisemne oświadczenie o tym, że w kupowanym mieszkaniu będziemy faktycznie mieszkać oraz pisemne oświadczenie przedsiębiorstwa, które wybudowało mieszkanie, że będziemy jego pierwszymi lokatorami. Ponadto bank może wymagać od nas okazania dokumentów tożsamości lub poświadczających cenę i metraż kupowanego mieszkania. Gdy bank zweryfikuje dokumenty, rusza procedura przyznania nam dofinansowania do wkładu własnego. A my możemy przygotowywać się do przeprowadzki!

Tagi: nowe mieszkania
Data wprowadzenia: 2014-08-04;

Komentarze:

Twój Nick:
Treść komentarza:
Pozostało znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

SZUKAJ OGŁOSZEŃ

Podkategoria:
Rodzaj
Powierzchnia: od do
Liczba pokoi: od od
Cena: od do
Sortuj:

Dodaj bezpłatne
ogłoszenie

Polecamy agencje nieruchomości

Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem