SZUKAJ FIRMY

Branża:
Nazwa:
Adres:
Miasto:
Województwo:
Słowa kluczowe:
Sortuj:
Dodaj swoją firmę
do katalogu firm

 Aktualności 

Nowoczesne funkcje monitoringu

Nowoczesne funkcje monitoringu
Polacy budują coraz większe i droższe domy, a później zabezpieczają je systemami zaawansowanego monitoringu. Dlaczego? Profilaktyka, zapewniająca ochronę interesów majątkowych to funkcja podstawowa.
A co z pozostałymi?

Nowoczesne moduły komputerowe powiązane z innowacyjnymi kamerami umożliwiają uwzględnienie większości krytycznych wydarzeń, tuż po ich powstaniu i natychmiastowe wysłanie powiadomienia o zagrożeniu do właściciela kamer. Kamery reagują na zmiany ruchu, ostrości, dźwięku i wielu innych właściwości, możliwych do indywidualnego skonfigurowania. Zatem kolejna funkcja monitoringu to komfort emocjonalny. Przy okazji widać w tym momencie funkcję prewencyjną. Potencjalni złodzieje boją się wykrycia. W przypadku dobrej instalacji kamer materiał dowodowy potrafi zapisać się na dysku zewnętrznym, natychmiast. Zwyczajowo monitoring wysyła sygnał o zagrożeniu do powiązanych z nim instytucji, głównie firm ochroniarskich. Reakcja na niebezpieczeństwo jest zatem najszybsza, chociaż koszty takich zabiegów wydają się nie do przeskoczenia, dla niektórych grup społecznych. Z tego powodu całe osiedla składają się na kamery, a dane trafiają do centrali, zarządzanej przez wynajętych do tego zadania profesjonalistów.

Bezpieczeństwo zamiast wolności?

Niektórzy przeciwnicy monitoringu twierdzą, że ogranicza on wolność jednostki, pobudzając tylko częściowe bezpieczeństwo. Opinie wielkich aglomeracji miejskich, w których zadbano o jego założenie potwierdzają następującą tendencję. Wiele przestępstw znika w miejscach objętych, nawet samymi kamerami atrapami. Monitoring współcześnie zapewnia bardzo wysoką jakość obrazu i dźwięku, a identyfikacja sprawcy jest niezwykle prosta. Poza tym do zbudowania systemu monitoringu wystarczy minimalistyczna kamera oraz komputer, dlatego da się funkcje ochrony rozszerzyć, nie tylko o zwykły dom, ale też samochód, czy całe floty pojazdów, fabryki. Zawsze też wiadomo, kto ponosi odpowiedzialność za wynikłe błędy. Sumienność pracowników rośnie, w niektórych przedsięwzięciach gospodarczych, właśnie dzięki zastosowaniu tak prostych pomysłów.

Komu to potrzebne?

Czy monitoring to prestiż, potrzeba rozwoju społeczno-gospodarczego, a może tylko pokrycie psychologicznych potrzeb? Wszystko zależy od samego użytkownika. Faktem jest, że rozwój systemów obserwacji postępuje, a ich cena spada. Czytaj tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat.
 
 
 
Data wprowadzenia: 2014-02-05;

Komentarze:

Twój Nick:
Treść komentarza:
Pozostało znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

SZUKAJ OGŁOSZEŃ

Podkategoria:
Rodzaj
Powierzchnia: od do
Liczba pokoi: od od
Cena: od do
Sortuj:

Dodaj bezpłatne
ogłoszenie
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem