SZUKAJ FIRMY

Branża:
Nazwa:
Adres:
Miasto:
Województwo:
Słowa kluczowe:
Sortuj:
Dodaj swoją firmę
do katalogu firm

 Aktualności 

Początek roku dobrym momentem na zakup nowego mieszkania

Początek roku dobrym momentem na zakup nowego mieszkania

Wraz z nadejściem nowego roku często decydujemy się na wprowadzenie zmian w swoim życiu – zaczynamy skrupulatne oszczędzać, prowadzić zdrowszy i aktywniejszy styl życia, a nawet snujemy plany na rewolucyjne zmiany w życiu zawodowym. Czy jednak w myśl zasady „z nowym rokiem, nowym krokiem” warto zmienić również miejsce zamieszkania? Okazuje się, że tak – jak ustalili eksperci Szybko.pl, Metrohouse i Expandera w raporcie „Polski Rynek Nieruchomości” z lutego 2014 r., na początku roku rynek nieruchomości kusi atrakcyjnymi ofertami i sprzyja pobieraniu kredytów na mieszkanie. Sprawdźmy, jakie argumenty dokładnie przekonają nas do zakupu nowego mieszkania w pierwszym kwartale 2014 roku.

 

Po pierwsze: mniej tańszych mieszkań W porównaniu z cenami w grudniu 2013, w styczniu ceny mieszkań wzrosty o 0.3%. Choć nie jest to zatrważający wzrost cen, warto mieć na uwadze, że w pierwszym miesiącu 2014 roku mieszkania były droższe niż pod koniec ubiegłego roku. To może oznaczać ostatni dzwonek, by znaleźć mieszkanie w relatywnie niskiej cenie, dlatego warto rozważyć kupno mieszkania właśnie teraz. Eksperci jednak uspokajają tych, którym nie spieszno z zakupem nowego mieszkania - w porównaniu ze styczniem 2012 r., w styczniu 2014 r. było więcej mieszkań z najniższych przedziałów cenowych.

 

Po drugie: obniżenie stóp procentowych Już dawno stawki kredytowe nie były tak korzystne jak teraz. Eksperci nieruchomości zwracają uwagę na to, że wartości stóp procentowych są bardzo niskie. Jak zauważają autorzy raportu, przykładowo zaciągając kredyt na 200 000 PLN na 30 lat, rata wyniesie około 999 PLN. Dla kontrastu, na początku 2012 roku, rata ta była o 250 PLN wyższa. Wnikliwi zauważą jednak, że wtedy marża banku wynosiła 1,4 %, a teraz jest to już 1,68% - jak się jednak okazuje, klienci nie odczują tego w takim stopniu, jak odczuliby podniesienie stóp procentowych.

 

Po trzecie: zmiany w Rekomendacji S Rekomendacja S to dokument przygotowywany przez Komisję Nadzoru Finansowego, który reguluje warunki sprzedaży kredytów przez banki. Po jego nowelizacji będziemy mogli wziąć kredyt już nie na 25, ale na 30 lat. Mimo, że KNF zabrania już zaciągania kredytów o 100 -procentowej wartości nieruchomości (potrzebny będzie kapitał własny – minimum 5% wartości nieruchomości), to dla kredytobiorcy oznacza to wydłużenie czasu spłaty, a także zwiększenie zdolności kredytowej.

 

Po czwarte: nowa oferta kredytowa „Mieszkanie dla młodych” Początek roku także będzie sprzyjał kupnu mieszkań przez młodych – w styczniu 2014 roku ruszył program „Mieszkanie dla młodych”. Dzięki niemu osoby do 35 roku życia będą mogły zaciągać kredyty na specjalnych warunkach – z dofinansowaniem od rządu. Dotyczy to zarówno mieszkań, jak i domów. Wnioski o kredyt można składać już do 7 banków, a liczba ta będzie się powiększała. W tej chwili o kredyt będzie można się ubiegać w takich bankach, jak: PKO BP, Pekao SA, Getin Noble, Alior Banku, Banku Ochrony Środowiska, BPS i SGB. Warto jednak zanotować, że mieszkania dostępne w ramach programu „Mieszkanie dla młodych” zwykle usytuowane są na obrzeżach miast. Ich stosunkowo niska cena nie tylko wynika z lokalizacji, ale i z niewielkiego metrażu. Ten z kolei nie stanowi standardu, przez co w ofercie programu wybór mieszkań jest bardzo ograniczony. Co więcej, takie mieszkania nie są korzystną inwestycją, gdyż z czasem tracą na wartości – wtedy trudno je sprzedać, czy wynająć.

 

Po piąte: stabilizacja cen na rynku nieruchomości. Jak obserwują eksperci, ceny na rynku się ustabilizowały. Warto zatem wykorzystać ten moment, by wybrać mieszkanie dla siebie. Przy zakupie mieszkania należy jednak mieć na uwadze stosunek ceny do jakości miejsca zamieszkania i możliwości, jakie ono oferuje. Przykładowo, we Wrocławiu mieszkania, w skali miesiąca, podrożały o 2,2% (obecnie 5 411 PLN za metr), jednak wiemy, że jest to jedno z miast najchętniej wybieranych nie tylko przez młodych, ale i inwestorów, którzy chętnie budują tam nowe mieszkania. Wrocław to miasto, w którym zakup mieszkania jest inwestycją – świadczy o tym status Europejskiej Stolicy Kultury 2016, 300 tys. studentów czy obecność wielu międzynarodowych korporacji. Jeśli szukasz mieszkania we Wrocławiu, sprawdź atrakcyjne oferty na stronie: http://lokum-deweloper.pl/

 

 

Tagi: nowe mieszkanie , zakup nieruchomości

Data wprowadzenia: 2014-03-05; Źródło: Fot. offeath (użytkownik foto.resinet.pl)

Komentarze:

Twój Nick:
Treść komentarza:
Pozostało znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

SZUKAJ OGŁOSZEŃ

Podkategoria:
Rodzaj
Powierzchnia: od do
Liczba pokoi: od od
Cena: od do
Sortuj:

Dodaj bezpłatne
ogłoszenie
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem