SZUKAJ FIRMY

Branża:
Nazwa:
Adres:
Miasto:
Województwo:
Słowa kluczowe:
Sortuj:
Dodaj swoją firmę
do katalogu firm

 Aktualności 

Sauna – wypoczynek w twoim domu

Cele sauny są zawsze te same: wypoczynek, odprężenie, hartowanie i wzmocnienie systemu odpornościowego organizmu. Gwarantuje oczyszczenie organizmu z toksyn, jest idealną profilaktyką w walce z infekcjami i przeziębieniem, a przez intensywne krążenie krwi, skóra staje się jędrniejsza i bardziej dotleniona. Natomiast sposób i okoliczności w jakich cele te będą osiągane zależą od każdego użytkownika. W przypadku planowanego domu stosunkowo łatwo o wygospodarowanie odpowiedniego pomieszczenia na saunę lub zespołu pomieszczeń na kompleks rekreacyjny

SAUNA DLA AKTYWNYCH

Jest to rozwiązanie dla tych, którzy traktują saunę jako niezbędny element treningu sportowego. W bezpośrednim sąsiedztwie z domową siłownią, wanną spa – staje się miejscem regeneracji sił, a przez zmienność gorących i zimnych kąpieli hartuje ciało, poprawia krążenie krwi, dobroczynnie wpływa na zdrowie, a także wyszczupla. Bardzo ważne jest zaplanowanie miejsca do spożywania napojów w celu uzupełnienia ubytku płynów i soli mineralnych. Korzystanie z sauny po ćwiczeniach może powodować nadmierne odwodnienie, dlatego koniecznością jest wypicie dużych ilości wody i soków zarówno po treningu, a także przed i po pobycie w saunie.

SAUNA DLA TOWARZYSKICH
Spotkania z przyjaciółmi w miłej relaksującej atmosferze wcale nie muszą pochłaniać dużych powierzchni. W skromniejszych warunkach domowych, aby dobrze rozplanować funkcję wystarczy wydzielić odpowiednie kąciki: szafa lub półka z wieszakiem zamiast szatni, do mycia i schładzania ciała wystarczy kabina prysznicowa, obok szersza ławka (najlepiej o długości ok. 2m) lub stołek dla krótkiego odpoczynku. Po 2-3-krotnym cyklu: sauna – ochładzanie – wypoczynek, spotkanie dobrze zakończyć kolacją, dlatego najlepiej zlokalizować saunę na parterze.

SAUNA DLA DOMATORÓW

Zlokalizowanie sauny w intymnej części domu ma swoje uzasadnienie, jeśli wolicie Państwo taką formę relaksu bezpośrednio przed snem. Po cyklu kąpieli, który może trwać łącznie ok. 1,5-3 godzin, zaleca się długi odpoczynek – nawet do 3 godzin. Sauna może być zlokalizowana przy łazience ogólnodostępnej na poddaszu bądź w wydzielonej części sypialni małżeńskiej. Ponieważ na poddaszu często brakuje powierzchni na wydzielenie dużego kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego, ważna jest analiza funkcji i czynności jakie człowiek wykonuje przed – w trakcie – i po pobycie w kabinie sauny. Wskazany jest podział czynności na dwie części i rozdzielenie ich do dwóch pomieszczeń: w łazience – część mokra: kąpiel higieniczna przed wejściem do sauny i po zakończeniu całego cyklu, wytarcie/wysuszenie, pobyt w kabinie sauny, schłodzenie; w sypialni lub w wydzielonym aneksie wypoczynkowym – część sucha: rozebranie się, wypoczynek, ewentualnie wyjście na świeże powietrze (np. na balkon).

Korzystając z wielowiekowej tradycji kąpieli w saunie, warto poznać podstawowe rodzaje i dobrać odpowiedni do wymagań użytkowników:
– sauna sucha – jest najgorętsza, ponieważ użytkownik potraktowany zostaje od samego początku kąpieli temperaturą ok. 100-110°C, przy bardzo niskiej wilgotności powietrza, nieprzekraczającej 10%. Następuje szybkie wysuszenie skóry i intensywne pocenie. Jest przeznaczona dla najbardziej wytrwałych i doświadczonych użytkowników.

– sauna parowo-ziołowa – jest najchłodniejsza, bowiem temperatura osiąga jedynie 45-65°C, natomiast wilgotność jest bardzo wysoka 40-60%. Niewskazana jest wilgotność powierza powyżej 70% w pomieszczeniach, w których ściany i sufit wyłożone są drewnem w związku z zagrożeniem gromadzenia się wilgoci oraz rozwoju grzybów i pleśni. W saunie tej można również używać substancji zapachowych – w piecu znajduje się odpowiedni pojemnik na olejki eteryczne.

– sauna mokra – najpopularniejsza w Finlandii i najczęściej stosowana, gdzie kąpiel rozpoczyna się w temperaturze 50°C, a wilgotność uzyskana przez polanie kamieni wodą, osiąga 35%. Stopniowo temperaturę należy zwiększać do 90°C przy 10-15% wilgotności powietrza.Data wprowadzenia: 2009-02-26; Źródło: Informacja prasowa Archon

Komentarze:

Twój Nick:
Treść komentarza:
Pozostało znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

SZUKAJ OGŁOSZEŃ

Podkategoria:
Rodzaj
Powierzchnia: od do
Liczba pokoi: od od
Cena: od do
Sortuj:

Dodaj bezpłatne
ogłoszenie
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem