SZUKAJ FIRMY

Branża:
Nazwa:
Adres:
Miasto:
Województwo:
Słowa kluczowe:
Sortuj:
Dodaj swoją firmę
do katalogu firm

 Aktualności 

Jak pielęgnować trawnik rolowany?

Jak pielęgnować trawnik rolowany?
Jeśli chcesz, by twój trawnik był bujny i dobrze ukształtowany, to nie powinieneś uważać, że prawidłowe jego ułożenie jest wystarczające do osiągnięcia oczekiwanego efektu. Niezależnie od tego, czy powstał tradycyjną techniką siewu, czy zainstalowałeś już gotowy, niezbędnym jest wykonywanie serii operacji uważanych za konieczne dla jego prawidłowego wzrostu i rozwoju.

Podlewanie

Aby zachować zdrowy, zielony kolor murawy i uniknąć pojawienia się nieestetycznych plam, trawnik należy podlewać często umiarkowanymi ilościami wody. Oczywiście uzależnione jest to od danego sezonu, bowiem w różnych okresach murawa wykazuje zróżnicowane potrzeby. Wiosną nasz trawnik nie wymaga systematycznego podlewania z uwagi na to, że wilgotność gleby jest nadal bardzo wysoka. W ciepłe letnie dni konieczne będzie codzienne podlewanie dla utrzymania stałego poziomu wilgotności podłoża i powinno odbywać się wczesnym ranem lub w godzinach wieczornych, aby uniknąć parowania wody.

 

Nawożenie

Jeśli gleba jest uboga w składniki odżywcze takie jak azot, potas, fosfor, magnez i inne minerały, sugerowane jest wzbogacanie jej nawozami. Zdrowie trawnika zależy bezpośrednio od jakości gleby i utrzymania równowagi zawartości składników odżywczych, należy więc stymulować ziemię, gdy jest to konieczne. Procedurę nawożenia zaleca się powtarzać dwa razy w roku (http://info.e-ogrody.pl/szukaj/ogrody/nawo%C5%BCenie+trawnika).

Koszenie

Czy trawnik wysiewany, czy też bierze się z trawy z rolki, wymaga koszenia. Wykonujemy je zazwyczaj od wczesnej wiosny do późnej jesieni przy pomocy kosiarek benzynowych lub elektrycznych. Regularność tego zabiegu zależy od rodzaju darni i ogólnego tempa jej rozwoju. Cięcie zaleca wykonywać się zawsze w tym samym kierunku.

 

Grabienie

Trawnik z rolki należy regularnie czyścić poprzez usuwanie z jego powierzchni zanieczyszczeń i opadłych suchych liści trawy. Oprócz oczyszczania, grabienie również go dotlenia.

 

 

Odchwaszczanie

Chwasty niszczą ogólny wygląd trawnika i uniemożliwiają jego prawidłowy rozwój, gdyż mnożą się szybko i zagłuszają źdźbła trawy. Ponadto wiążą wszelkie niezbędne dla prawidłowego wzrostu trawy składniki odżywcze. Z tego względu niezbędne jest natychmiastowe pielenie (odchwaszczanie). Jeśli chwastów jest mało, możemy po prostu usunąć je za pomocą rąk lub małego narzędzia (noża czy motyki), jeśli jednak jest ich sporo, należy rozpocząć opryski herbicydami. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami trawy rolowanej, ryzyko zachwaszczenia jest niewielkie. Oferta producentatrawy dostępna na stronie www.xeroflor.pl.

 

 

 

Tagi: pielęgnacja trawnika
Data wprowadzenia: 2014-11-12;

Komentarze:

Twój Nick:
Treść komentarza:
Pozostało znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

SZUKAJ OGŁOSZEŃ

Podkategoria:
Rodzaj
Powierzchnia: od do
Liczba pokoi: od od
Cena: od do
Sortuj:

Dodaj bezpłatne
ogłoszenie

Polecamy biura projektowe

Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem