SZUKAJ FIRMY

Branża:
Nazwa:
Adres:
Miasto:
Województwo:
Słowa kluczowe:
Sortuj:
Dodaj swoją firmę
do katalogu firm

 Aktualności 

Montaż okien dachowych - o czym trzeba pamiętać?

Montaż okien dachowych - o czym trzeba pamiętać?

Fachowe przeprowadzenie montażu okien dachowych gwarantuje odpowiednie ich usytuowanie w połaci dachowej, likwidację mostków termicznych i ograniczenie ewentualnych strat energii. Takie okna natomiast trzeba montować w nieco inny sposób niż okna pionowe w ścianach.


Sposób umieszczenia okien

Montaż okien dachowych wymaga odpowiedniej wiedzy, którą pozyskamy na stronie firmy Velux, specjalizującej się w wytwarzaniu nowoczesnych okien dachowych – estetycznych i energooszczędnych. Producent podkreśla, że sposób umieszczenia okien w połaci dachowej ma bezpośrednie przełożenie na komfort ich użytkowania przez domowników w przyszłości. Ma to również znaczenie dla dobrego doświetlenia pomieszczeń na poddaszu i dopływu powietrza.

Zasadniczo, okno do poddaszy powinno być zamontowane mniej więcej na tej samej wysokości co okno tradycyjne, tj. około metra od podłogi, co pozwoli na swobodne wyglądanie przez nie, jak i dopływ światła słonecznego. Uchwyt okna powinien w takim przypadku znajdować się w odległości od 180 do 205 cm nad podłogą. Jest to wysokość zapewniająca bezpieczeństwo korzystania z okien, a z drugiej strony wygodę obsługi.

Jakie okna wybrać?


W zależności od kąta nachylenia połaci dachu inne okna będą rekomendowane do zastosowania na poddaszu. Okna obrotowe najlepiej sprawdzą się w dachach o nachyleniu od 15 do 90 stopni, zaś okna uchylno-obrotowe, gdy dach ma nachylenie do 65 stopni. Istnieją też okna przystosowane do dachów płaskich i o niewielkim nachyleniu do 30 stopni. Okna obrotowe mają oś obrotu skrzydła dokładnie w połowie wysokości ościeżnicy i są najczęściej stosowane na poddaszach użytkowych. Z kolei okna uchylno-obrotowe mają dwie osie obrotu, w pobliżu górnej krawędzi i w połowie ramy.

Im większy kąt nachylenia dachu, tym okno może być krótsze – i na odwrót. Jeśli dach jest pochylony pod małym kątem, okno powinno być dłuższe. Szerokość okna dostosowuje się do odległości pomiędzy krokwiami.

Przy montażu okien dachowych, należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniego rozmieszczenia okien w połaci dachowej, w celu optymalnego doświetlenia pomieszczeń, znajdujących się na ostatniej kondygnacji budynku. Aby zapewnić lepszy dostęp światła do pokoi na poddaszu, lepiej będzie zamontować kilka mniejszych okien dachowych, niż jedno duże, które oświetli tylko wybrany fragment poddasza.

Tagi: okna dachowe , porady budowlane , montaż
Data wprowadzenia: 2014-02-12; Źródło: inf. prasowa, fot. inf prasowa

Komentarze:

Twój Nick:
Treść komentarza:
Pozostało znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

SZUKAJ OGŁOSZEŃ

Podkategoria:
Rodzaj
Powierzchnia: od do
Liczba pokoi: od od
Cena: od do
Sortuj:

Dodaj bezpłatne
ogłoszenie

Polecamy agencje nieruchomości

Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem