SZUKAJ FIRMY

Branża:
Nazwa:
Adres:
Miasto:
Województwo:
Słowa kluczowe:
Sortuj:
Dodaj swoją firmę
do katalogu firm

 Aktualności 

Na apartament, dom i mieszkanie

Rynek luksusowych nieruchomości mieszkaniowych w Polsce nie jest jeszcze tak dobrze rozwinięty jak na Zachodzie. Mimo to deweloperzy coraz częściej kuszą nas apartamentami o metrażach powyżej 100 - 150 mkw. I chociaż ceny takich mieszkań do niskich nie należą, chętnych na ich zakup systematycznie przybywa. Kupno drogich nieruchomości ułatwiają banki, umożliwiające kredytowanie takich inwestycji.

Oprócz apartamentów dużo mówi się ostatnio o loftach, czyli mieszkaniach w opuszczonych fabrykach. Choć na świecie od dawna adaptuje się poprzemysłowe budynki na galerie i mieszkania, do Polski moda ta dotarła niedawno. Mimo to już teraz coraz częściej spotyka się nabywców prywatnych, którzy za możliwość zamieszkania w przestronnym lokalu o niepowtarzalnej architekturze i ze świetnym widokiem na starówkę czy ogromnym tarasem ponad zgiełkiem miasta - są w stanie zapłacić każdą cenę. Warto także pamiętać, że lofty, podobnie jak apartamenty, przez wiele osób uważane są za znakomitą lokatę kapitału.

Jeśli jednak nie stać nas na luksusowy apartament czy modne lokum w lofcie, nie warto załamywać rąk. Za około pół miliona złotych można kupić nowy, średniej wielkości dom, nieopodal jednego z największych polskich miast i mieszkać równie wygodnie.

Banki robią wszystko, by przyciągnąć nowych klientów, więc nawet jeśli nie jesteśmy "milionowym" kredytobiorcą, z pożyczką nie powinno być kłopotu. Coraz więcej banków, podchodzi do poszczególnych klientów indywidualnie, więc warto negocjować nawet już promocyjne warunki.

Mieszkanie dla VIP-a

Chętnym na zakup luksusowego i naprawdę drogiego mieszkania banki oferują różnego typu ułatwienia przy zaciąganiu niestandardowych kredytów hipotecznych. Nic więc dziwnego, że liczba chętnych na wysokie kredyty systematycznie rośnie. Warto przyjrzeć się chociażby średniej wysokości kredytów udzielanych przez banki. Dla przykładu, w przypadku Deutsche Bank PBC w 2004 roku było to 205 tys. zł., ale już w 2007 roku wartość ta zwiększyła się ponaddwukrotnie i przekroczyła 420 tys. zł! To obecnie najwyższa średnia kredytów hipotecznych w Polsce.

Na co może liczyć osoba zaciągająca kredyt liczony nie w tysiącach, ale o wartości ponad miliona złotych? Takim klientom bank może zaproponować indywidualnie negocjowane praktycznie wszystkie warunki kredytu mieszkaniowego, w tym znacznie niższą w stosunku do standardowej prowizję z tytułu udzielenia kredytu, atrakcyjny poziom marży i warunki spłaty. Warto pamiętać, że przy tak dużej wysokości finansowania można też skorzystać z bogatego pakietu preferencyjnych stawek w ramach innych produktów banku.

„Milionowi" klienci mogą też liczyć na szeroki pakiet ubezpieczeniowy obejmujący usługi assistance i consierge.

Promocje są dla wszystkich

Zaciągając „standardowy" kredyt, także możemy liczyć na preferencyjne warunki. Banki kuszą licznymi promocjami. Najczęściej jest to konkurencyjne oprocentowanie, niskie koszty udzielenia i obsługi kredytu, tani pakiet ubezpieczeń czy wakacje kredytowe raz w roku. Zachętą dla klienta jest również możliwość przeznaczenia części kredytu na dowolny cel albo bezpłatne ubezpieczenie, już od samego początku zawarcia umowy. Oznacza to, że jeżeli w trakcie spłaty pożyczki przytrafi się jakiś niefortunny wypadek, ubezpieczenie pokryje zobowiązania, a klient zachowa swoje mieszkanie.

Niekiedy banki zwalniają swoich klientów z prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu.

Banki robią wiele, by związać ze sobą nowych klientów, zarówno tych zaciągających milionowe kredyty, jak i tych, którzy pożyczają na „zwyczajne" mieszkanie czy dom. Generalnie zasada jest taka, że im więcej od banku „bierzemy", tym lepsze warunki bank może nam zaproponować. Trzeba jednak pamiętać, że każdy kredyt trzeba spłacić, a im wyższy, tym do spłaty jest więcej.

bard

źródło: Super Nowości
Data wprowadzenia: 2008-09-12;
« Poprzedni artykuł   |  Powrót  |   Następny artykuł »

SZUKAJ OGŁOSZEŃ

Podkategoria:
Rodzaj
Powierzchnia: od do
Liczba pokoi: od od
Cena: od do
Sortuj:

Dodaj bezpłatne
ogłoszenie
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem